Hizmetlerimiz

Dinamik Web Siteleri

Dinamik Web Siteleri
Dinamik web sitelerinde, sitenin yazılı içeriği bir veritabanı içerisinde tutulur. Web sitesinde kullanılan fotoğraf, video, grafik, animasyon gibi görsel içerik ise sayfa şablonları ile birlikte sunucunun diskine kaydedilir. Web sayfasına bir ziyaretçi geldiğinde yazılı içerik, görsel içerik ve tasarım şablonu milisaniye ile ölçülen hızlarda sunucu tarafından birleştirilir. Dinamik web sitelerinde web sayfaları ziyaretçinin görmek istediği anda yaratılır. Dinamik web sitelerine verilebilecek en iyi örnek gazetelerin internet sayfalarıdır.
 
Dinamik web sitelerinde yazılı içerik veritabanında tutulduğu için, sayfa ekleme, sayfa güncelleme, sayfa silme gibi işlemler, İçerik Yönetim Sistemi (İYS) adı verilen yazılımlar aracılığı ile gerçekleştirilir.
 

Dinamik Web Sitelerinin Avantajları

  • Web sitesinde kolayca ve istenilen sıklıkta değişiklik yapılabilir.
  • Web sitesi içeriğindeki değişiklikler ziyaretçilere anında yansıtılabilir.
  • Web sitesinde değişiklik yapmak için web tasarımcıya ihtiyaç duyulmaz.
  • Web sitesinde değişiklik yaparken siteyi hizmet dışı bırakmak gerekmez.
  • Orta ve yüksek sayfa adedine sahip web siteleri için, statik web sitelerine kıyasla başlangıç maliyeti düşüktür.
  • Sayfa sayısı ne olursa olsun, işletme maliyetleri düşüktür.
  • Site üyeliğine ve belirli içeriği sadece site üyelerine göstermenize imkan tanır.
  • Arama motoru optimizasyonu konusunda büyük avantajlar sağlar.
  • Genişletilebilir yapısı sayesinde gelecekte ortaya çıkabilecek yeni ihtiyaçları karşılamaya hazırdır.
  • Dilediğiniz kişilerin, değişik seviyelerde yetkilendirilerek siteye katkıda bulunması sağlanabilir.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

nereids-dive-center.pngdez-kuafor.pngturna-ahsap.pngvilla-mahal.pngalser-teknik.pngyalcinkaya-mermer.pngsada-fuarcilik.pngcankaya-ortopedi.pngmint-fuarcilik.pngbernus-tourism.pngcekar-insaat.pngesmaksan.pngarmin-yalitim.pngozel-cankaya-hastanesi.pngarma-yatcilik.pngmaser-insaat.pnguz-ay-insaat.pngsevgi-optik.pngdr-smile.pngmetron-insaat.png6k-medikal.pngozel-ankara-umut-hastanesi.pngdolfen.pngocb-sigorta.pngcanbensan.pngermer-marble.pngtubay-danismanlik.pngintermak.pngkronospor.pngsevgi-goz-merkezi.pngocy-rent-a-car.pngpm-teknoloji.pngatlas-sondaj.pngdesen-ofset.pngatr-saglik-teknolojileri.pngtestform.pngheraeus-electro-nite.pngdeniz-peyzaj.pngozyurek.pngmarge-hotel.pngcanova-construction.pngortoklinik.pnggelibolu-memorial.pngilbe-mineral.pngesbelli-evi.pngar-metal.pngsunrider.pngmikropor.pngnaka.pngerkut-aldeniz.pngkalca-cerrahi-dernegi.pngankara-model-ucak-kulubu.png