Hizmetlerimiz

SSL Sertifikaları Tescili

SSL Sertifikaları Tescili
SSL, ya da İngilizce'deki uzun ismi ile Secure Sockets Layer protokolü, İnternet üzerindeki iletişimi şifrelemekte kullanılan web standardıdır. SSL protokolü üzerinde veri iletişimi kriptolanarak gerçekleştiği için, başkalarınca bu verinin ele geçirilmesi veya değiştirilmesi mümkün değildir.
 
İnternet üzerindeki veri iletişimini şifrelemekte kullanılan bir başka protokol de TLS, uzun ismiyle Transport Layer Security protokolüdür. SSL protokolü ile son derece benzer bir yapıda olan TLS protokolü, SSL'in biraz daha geliştirilmiş hali olarak düşünülebilir.
 
Web sunucusu sertifikaları, ya da yaygın bilinen ismi ile SSL sertifikaları, kredi kartı bilgileri gibi gizli ve önemli bilgilerin transfer edilmesi gereken web sitelerinde kullanılır ve sunucu ile kullanıcının bilgisayarı arasında güvenli bir SSL/TLS oturumu açarak tüm veri iletişiminin bu güvenli hat üzerinden yapılmasını sağlar. SSL sertifikaları aynı zamanda elektronik posta güvenliğinin sağlanması amacıyla POP3, IMAP, SMTP protokollerini kullanan e-posta sunucularında da kullanılabilmektedir.
 
Virgo, ister elektronik ticaret gibi yüksek güvenlik gerektiren konularda faaliyet gösteren web siteleri için, ister elektronik posta güvenliği sağlanması gereken e-posta sunucuları için 128/256 bit kriptolama ile mükemmel veri güvenliği sağlayan, SSL veya TLS protokolü üzerinden kullanılabilecek, tek köklü (single root) SSL sertifikaları tescili yapmaktadır.
 
Bir SSL sertifikasına sahip olabilmeniz için adınıza tescil edilmiş bir alan adına ve bu alan adı için adanmış bir IP adresine sahip olmanız yeterlidir. Web siteniz veya elektronik posta hizmetinizin Virgo sunucuları üzerinde barındırılıyor olması gerekmez, sunucu hizmetlerinizi aldığınız firma size kurulum ve alan adınıza bir adanmış IP adresi atanması konularında yardımcı olacaktır.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

kalca-cerrahi-dernegi.pnguz-ay-insaat.pngyalcinkaya-mermer.pngcankaya-ortopedi.pngdolfen.pngatr-saglik-teknolojileri.pngmaser-insaat.pngesbelli-evi.pngozel-cankaya-hastanesi.pngcanova-construction.pngcekar-insaat.pngheraeus-electro-nite.pngermer-marble.pngsevgi-optik.pngturna-ahsap.pngerkut-aldeniz.pngmarge-hotel.pngdeniz-peyzaj.pngortoklinik.pngsada-fuarcilik.pngtubay-danismanlik.pngmikropor.pngpm-teknoloji.pngnaka.pngbernus-tourism.pngkronospor.pngozyurek.pngozel-ankara-umut-hastanesi.pngnereids-dive-center.pngdez-kuafor.pngcanbensan.png6k-medikal.pngdesen-ofset.pngvilla-mahal.pnggelibolu-memorial.pngmint-fuarcilik.pngankara-model-ucak-kulubu.pngocy-rent-a-car.pngsunrider.pngarmin-yalitim.pngmetron-insaat.pngar-metal.pngocb-sigorta.pngtestform.pngintermak.pngatlas-sondaj.pngilbe-mineral.pngesmaksan.pngalser-teknik.pngsevgi-goz-merkezi.pngdr-smile.pngarma-yatcilik.png