Hizmetlerimiz

Alan Adı Tescili

Alan Adı Tescili
İnternet üzerindeki her bilgisayarın, telefon numarasına benzer bir biçimde özgün bir numerik adresi vardır. Bu numerik adrese IP Adresi adı verilir. IP, İngilizce'deki "Internet Protocol" teriminin kısaltmasıdır. 207.210.221.211 gibi nispeten karmaşık bir yapıda olan IP adreslerini hatırlamak oldukça zor olduğu için, İnternet üzerinde kullanıcıların yollarını daha kolay bulabilmeleri amacıyla kısaca DNS olarak anılan Domain Name System, ya da Türkçe karşılığı ile Alan Adı Sistemi geliştirilmiştir.
 

Alan Adı Sistemi

Alan Adı Sistemi (DNS) en basit tanımı ile alan adlarının, IP adresi karşılıklarını bulan bir telefon rehberi gibi çalışır. Alan Adı Sistemi içerisinde isim sunucuları (Domain Name Server) ve isim çözümleyiciler (Domain Name Resolver) bulunur. İsim sunucuları kendilerine bağlı alan adlarının IP adresi karşılıklarını kayıt altında tutarken, isim çözümleyiciler hangi alan adının kaydını hangi isim sunucusunun tuttuğunu bulmakla yükümlüdür. Böylelikle bir Internet kullanıcısı, örneğin web tarayıcısı ile bir adrese gitmek istediğinde, zincirleme bir sorgulama ile IP adresi bulunarak ziyaretçi gitmek istediği web sitesine ulaştırılır. Bu işlemler son derece hızlı yapıldığı ve daha önceden sorgulanan adresler isim çözümleyicilerin önbelleğinde saklandığı için, kullanıcılar genellikle DNS sorguları nedeniyle fazla beklemek zorunda kalmaz.


Alan Adı Tescili

Alan adı tescili, basite indirgenmiş bir tanımla, Internet kullanıcılarının yukarıda bahsettiğimiz numerik IP adresinize kolayca ulaşabilmeleri için kolay akılda tutulur bir adresin (domain name) adınıza kayıt edilmesidir.
 

Alan Adınızı Virgo ile Tescil Ettirin

Bir Internet alan adı (domain name) almak, karmaşık başvuru işlemleri, güvenlik sorunları, karşınıza çıkacak teknik sorular, yapmanız ve takip etmeniz gereken ödemeler, bilmeniz ama hiçbir yere not etmemeniz gereken kullanıcı adları ve şifreler nedeniyle gerçek bir problem olabilir.
 
Virgo ile çalışıyorsanız, gerek yurt içinden alınacak .tr uzantılı alan adlarının, gerekse yurt dışından alınacak her türlü alan adının başvuru işlemleri, teknik takibi ve ödemeleri sizin adınıza bizim tarafımızdan yapılır. Bu sayede hangi ülkeden, kaç tane alan adınız olursa olsun, Virgo tek muhatabınız olur.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

metron-insaat.pngozel-cankaya-hastanesi.pngmarge-hotel.pngarmin-yalitim.pngintermak.pngpm-teknoloji.pngcanova-construction.pngalser-teknik.pngozyurek.pngtestform.pngheraeus-electro-nite.pngcankaya-ortopedi.pnggelibolu-memorial.pngmikropor.pngatr-saglik-teknolojileri.pngocy-rent-a-car.pngatlas-sondaj.pngcekar-insaat.pngdez-kuafor.pngozel-ankara-umut-hastanesi.pngmint-fuarcilik.pngerkut-aldeniz.pngankara-model-ucak-kulubu.pngar-metal.pngarma-yatcilik.pngkronospor.pngcanbensan.pngsevgi-optik.pngturna-ahsap.png6k-medikal.pngesmaksan.pngtubay-danismanlik.pnguz-ay-insaat.pngkalca-cerrahi-dernegi.pngsunrider.pngyalcinkaya-mermer.pngmaser-insaat.pngnaka.pngdr-smile.pngdesen-ofset.pngermer-marble.pngdeniz-peyzaj.pngbernus-tourism.pngesbelli-evi.pngdolfen.pngsevgi-goz-merkezi.pngortoklinik.pngocb-sigorta.pngsada-fuarcilik.pngvilla-mahal.pngilbe-mineral.pngnereids-dive-center.png