Virgo Blog
Sweet AlertJavaScript web geliştiricilerin sıklıkla kullandığı araçlardan biri. Çalışmalarımızda zaman zaman JavaScript popup kutularına da ihtiyaç duyuyoruz. Temelde üç çeşit JavaScript popup kutusu, daha doğrusu üç çeşit JavaScript popup metodu var;

alert()

Bu metod bize kullanıcıya bir uyarı veya hatırlatma yapabileceğimiz ve sadece bir onay butonuna sahip olan popup kutular sunuyor.


confirm()

Bu metod ise birer onay ve iptal metodu sunuyor, bu sayede kullanıcıya bir sonraki işlem için onayı olup olmadığını veya bir sonraki işlemi yapmak istediğinden emin olup olmadığını sormak mümkün.
prompt()

Çok sık kullanılmasa da, eğer kullanıcıdan bir girdi almak istiyorsak bu metodla yapmak mümkün.
Uygulaması son derece basit olmakla birlikte, standart JavaScript popup kutuları sizce de biraz çirkin ve sıradan değil mi? Neyse ki çözümü basit, SweetAlert ile tamamen özelleştirilebilir ve çok daha güzel görünen JavaScript popup kutularına sahip olabilirsiniz. En basitinden bir örnek verelim;


SweetAlert'i web sitelerinize nasıl entegre ve konfigüre edebileceğiniz ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

http://t4t5.github.io/sweetalert/

Sevgiyle kalın...
Mustafa Odabaşı

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Mustafa Odabaşı

Virgo'nun kurucu ortaklarından Mustafa Odabaşı, bundan 20 küsür sene önce, bilişim sektörüne profesyonel olarak ADA NET'de adım atmıştır. Cyberspace ile Türkiye'ye internetin gelmesinden çok önce BBS'ler vasıtasıyla tanışan Mustafa Odabaşı, Türkiye'nin ilk ve en geniş mesaj ağı HiTNeT'in de eski SysOp'larındandır. Halen bilgi ve tecrübelerini Virgo'da hizmet üreterek değerlendirmektedir.