Sıkça Sorulan Sorular

Web Barındırma

Temel olarak hızlı, kesintisiz ve güvenli hizmet alacağınızdan, sorun yaşadığınızda hızla teknik destek alabileceğinizden emin olmanız gerekir. Web yayınlama hizmetlerinde ortaya çıkabilecek aksaklıklar, telafisi çok zor kayıplara neden olabildiğinden, kurumsal ihtiyaçlar için ucuz web barındırma tekliflerinden uzak durulmalıdır.
Virgo, müşterilerine kişisel ilgi ve hizmet sunar. Bu kapsamda standart web yayınlama paketleri için ücretsiz hesap idaresi hizmeti sunulmaktadır ve bu hizmetimizi severek kullanan birçok müşterimiz bulunmaktadır. Ücretsiz hesap idaresi hizmetini şu şekilde açıklayabiliriz;

Virgo, standart web bulundurma planları dahilinde tüm müşterilerine hesap yönetimi için cPanel kontrol panel erişimi sağlamaktadır. Eğer e-posta hesapları açma, kapama, şifre değiştirme, FTP hesapları açma, kapama, e-posta adreslerini yönlendirme ve daha niceleri gibi kontrol paneli üzerinden yapılabilen işlemler için vaktiniz yoksa, ya da bunları öğrenmekle ve yapmakla uğraşmak istemiyorsanız;

  1. Virgo'ya bir e-posta ile talebinizi bildirirsiniz,
  2. Aynı gün içerisinde işleminiz gerçekleştirilir,
  3. Size e-posta veya faks yolu ile yazılı olarak dönülür ve örneğin yeni bir e-posta adresi açıldı ise parola bilgileriniz ulaştırılır.


Bu sayede siz sadece işiniz ile meşgul olurken, internet ile ilgili ihtiyaçlarınız ek bir ücret ödemeniz gerekmeden Virgo tarafından karşılanır.

Evet, Virgo sunucularından alacağınız yayınlama paketleri ile birlikte dünyanın en gelişmiş kontrol paneli olan cPanel sunulmaktadır. Bayi paketlerinde cPanel ve WHM (Web Host Manager) kontrol panelleri birlikte sunulmaktadır.
ns1.virgohosting.net
ns2.virgohosting.net

Bayi web yayınlama planlarında özel isim sunucuları tanımlanabilmektedir.
Ortalama bir dinamik web sitesi yaklaşık 50 MB disk alanı kullanır, ancak web sitenizde özellikle video dosyaları veya büyük indirilebilir dosyalar gibi yoğun içerik varsa, bunlar elbette çok daha fazla yer işgal edecektir. Ayrıca, disk alanı sadece web sayfalarınızı yayınlamak için kullanılmaz. E-posta adreslerinizin posta kutuları ve web istatistiklerini görebilmeniz için gereken erişim kayıtları gibi birçok dosya ve klasör de, sahip olduğunuz disk alanının içerisinde tutulur ve çoğunlukla bunlar için daha fazla disk alanına ihtiyaç duyulur. Özellikle e-postalarını IMAP protokolü ile kullanan ve mesajlarını sunucudaki posta kutusunda tutan hesaplarda disk alanı kullanımı çok daha yüksek olmaktadır.

Aynı durum bant genişliği (bandwidth) için de söz konusudur. Web siteleri sundukları içeriğe ve ziyaretçi sayılarına göre bant genişliği kullanır, eğer sitenizde online seyredilebilen videolar veya ziyaretçilerin indirebileceği büyük dosyalar varsa ve çok ziyaretçi alıyorsanız, yüksek bant genişliğine ihtiyacınız var demektir. E-Posta trafiğiniz de bant genişliğinizin bir bölümünü harcayacaktır.

Virgo'nun sunduğu web yayınlama paketleri küçük ve orta büyüklükte işletmelerin ihtiyaçlarını ve kişisel web yayınlama gereksinimlerini rahatlıkla karşılayacak kapasitededir. Size, yanılgıya düşüp paranızı boşa harcamamanız için en küçük web yayınlama paketimiz ile başlamanızı ve eğer ihtiyaç hissederseniz bir üst pakete geçmenizi tavsiye ederiz. Kontrol paneli üzerinden ay içerisinde o güne kadar kullandığınız disk alanı ve bant genişliğini takip edebilirsiniz.
Ödemenizin elimize ulaşmasının ardından hesabınız aynı gün içerisinde aktif hale getirilerek erişim bilgileri size ulaştırılacaktır.
Hayır sunmuyoruz ve sunmayı düşünmüyoruz. Virgo, yüksek kalitede Linux web yayınlama hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.
Sunucularımız yazılım ve güvenlik güncelleştirmelerini günlük ve tam otomatik yapacak şekilde ayarlanmıştır.
Hayır, güvenliğimizi en üst düzeyde tutmaya gayret ediyor ve kesinlikle telnet ya da secure shell erişimi vermiyoruz. Web yayınlama hizmetleriniz kapsamında alacağınız cPanel kontrol panel erişimi sayesinde telnet veya SSH erişimine gereksinim duymadan tüm sunucu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
Sunucularımızda istisnasız her alan adını yayınlayabilirsiniz.
Evet, http streaming ile web sitenizde multimedya içerik sunabilirsiniz.
Evet, web sitenize yetişkinlere özel (erotik, pornografik) veya yasadışı içerikli olmadığı sürece dilediğiniz gibi reklam alabilirsiniz.
Sunucularımızda MySQL veritabanı desteği bulunmaktadır.
Elbette, eğer mevcut paketlerimizden hiçbiri ihtiyaçlarınızı karşılamıyor ise, bize gereksinimlerinizi bildirmeniz halinde size özel bir paket oluşturabiliriz.
Sunucu disklerimiz RAID 1 Mirroring konfigürasyonunda sürekli yedekleme yaparak çalışır. Sunucularımızda aynı zamanda haftalık olarak otomatik uzak yedekleme yapılır. Bunun dışında kontrol paneli üzerinden istediğiniz zaman kendiniz yedekleme yaparak, kendi yedeklerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Evet, Virgo mesai saatleri içerisinde 0 (312) 467 1550 no'lu telefon numarasından web yayınlama hizmetleri ile ilgili teknik destek sağlamaktadır.

Bayi web barındırma paketleri için sadece paket sahibine teknik destek hizmeti sağlanır. Bayi paketi sahipleri, müşteri hesapları için teknik desteği kendileri sağlamakla yükümlüdür.
Hayır, sunucularımız üzerinden toplu e-posta çıkışına kesinlikle izin verilmez ve böyle bir girişim tespit edildiği anda ilgili hesap devre dışı bırakılır.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

ortoklinik.pngarma-yatcilik.pngsada-fuarcilik.pngdez-kuafor.pngtubay-danismanlik.pngnaka.pnggelibolu-memorial.pngmarge-hotel.pngilbe-mineral.pngesmaksan.pngsevgi-goz-merkezi.pngtestform.pngcanova-construction.pngsevgi-optik.pngankara-model-ucak-kulubu.pngmaser-insaat.pngkalca-cerrahi-dernegi.pngozel-cankaya-hastanesi.pngintermak.pngdesen-ofset.pngesbelli-evi.png6k-medikal.pngocb-sigorta.pngcankaya-ortopedi.pngcekar-insaat.pngdeniz-peyzaj.pngermer-marble.pngatlas-sondaj.pngmetron-insaat.pngheraeus-electro-nite.pngturna-ahsap.pngnereids-dive-center.pngcanbensan.pngerkut-aldeniz.pnguz-ay-insaat.pngpm-teknoloji.pngdr-smile.pngatr-saglik-teknolojileri.pngdolfen.pngvilla-mahal.pngocy-rent-a-car.pngar-metal.pngmikropor.pngozel-ankara-umut-hastanesi.pngsunrider.pngmint-fuarcilik.pngkronospor.pngozyurek.pngarmin-yalitim.pngyalcinkaya-mermer.pngbernus-tourism.pngalser-teknik.png